fbpx

Share This Post

Wellness

איך מצאתי את עצמי ללא עבודה וללא דירה אבל מאושרת

זה השבוע השלישי שלי בתור מובטלת וכבר חודשיים שאני גרה אצל ההורים. בגיל המופלג של 31 זה המקום האחרון שבו אני צריכה להיות. החלטתי לעזוב את העבודה לאחר ששוב מצאתי את עצמי משקיעה המון זמן ואנרגיה על תפקיד שאינו בשבילי ומשלם מעט מדי, כך שאפילו דירה לא יכלתי לשכור. לפי הכלל, אני אמורה להיות בתחתית, לרחם על עצמי ולפנות כל דקה בלחפש עבודה כמו משוגעת, העיקר להכניס קצת כסף ולצאת שוב לעצמאות. עד כמה שהתוכנית הזו (לא) נשמעת הגיונית היא בהכרח לא מועילה. החיפוש החיצוני והעיקש אחרי כסף ללא תכלית השאיר אותי ריקה מתוכן ובעצבות בלתי נגמרת. ועל כן החלטתי ללכת אחרי הלב, לעקוב אחרי העקרונות הבאים ולנצח את המערכת.

 1. לקיחת אחריות – המצב שאני נמצאת בו הוא לחלוטין יצירה ואחריות שלי. אף אחד לא הכריח אותי ובטח לא אשם. אני בחרתי לעזוב את העבודה ואת הדירה וככל שאשלים עם המצב כפי שהוא כך אוכל להתקדם מהר יותר. ברגע שהאחריות למצב היא שלי, יש יותר מרחב פעולה וכל האפשרויות נמצאות אצלי. בשורה התחתונה הכוח בידיי וזו הרגשה מדהימה!
 2. חזרה לבסיס – משהו בדרך שבה הלכתי כל השנים לא עבד לי. הסיבה שמצאתי את עצמי שוב ושוב באותן הסיטאוציות, בעבודות לא מעניינות ובתנאים מבזים היא ששכחתי להקשיב לקול הפנימי העמוק שלי שידע מה אני באמת צריכה. כשניקיתי רעשים מבחוץ, נשמתי עמוק והצלחתי שוב לשמוע את האמת שלי, אז הצלחתי להרגיש חופשיה באמת.
 3. התנסויות חדשות – הזמן החדש שהתפנה לי מאפשר לי לבחון ולהתנסות בדברים שעד כה לא התאפשר לי. קורסים במדיה חברתית, מפגשי העצמה נשית, סרטוני השראה חדשניים, הכרויות עם אנשים ורעיונות מעניינים. אין יום שבו אני לא נחשפת לעוד סיפור, עוד אדם, עוד דרך פעולה חדשה שעד כה לא היו קיימים עבורי. מגוון ההתנסויות האלו הם כמו גלגל שיניים שמניע מערכת שלמה של רעיונות ודרכי פעולה חדשים והיצירתיות חוגגת.
 4. פנאי- סוף סוף עשיתי את הטיפול פנים שדחיתי במשך שנתיים! אני מתאמנת ארבע פעמים בשבוע, נפגשת עם חברות שלא הצלחתי לראות מלא זמן ומשלימה את החסר עם סדרות וספרים שחיכו בסבלנות שאתפנה אליהם. הזמן הזה הוא שלי ולא ימשך לעד, אז עליי לנצל אותו עד תום ובהנאה גדולה.
 5. אמונה- עם כל הפרקטיקה חייבים לשלב קצת רוח. נכון שמצבי לא אידיאלי כרגע, אבל אני מאמינה בלב שלם שאני בדיוק היכן שאני צריכה להיות. הדרך שלי רק מתחילה עכשיו והאמונה שלי בעצמי היא מה שיכריע האם אצליח ללכת אחרי הלב ולבנות את החיים שמגיע לי, או שאכנע שוב לציפיות ולחברה ואשתכנע לחזור אחורה. כל יום הוא הזדמנות לתרגל את האמונה שאני שווה וראויה להכי טוב.

נסיבות הן לפעמים רק נסיבות. אם נצליח לראות מעבר, לדייק בפרטים הקטנים  ולראות את הטוב וההזדמנות אולי, רק אולי, נמצא את עצמנו מאושרים באמת גם שמבחוץ הכל אומר לנו ההיפך.

Share This Post

2 Comments

 1. היי יעל ממש אהבתי את מה שכתבת
  לפעמים עדיף לעצור ולחשוב לטווח הרחוק מה באמת אני רוצה לעשות בחיים ואיך אני מגשימה את זה מאשר לרוץ במרדף האינסופי ממשכורת למשכורת

  Reply
 2. איזה כייף שלמדת להינות ולנצל את זה
  לפעמים אנשים מעבירים חיים שלמים בעבודה שהם לא אוהבים רק כי הם פוחדים לעזוב את המוכר והנח
  בהצלחה במציאת עבודה חדשה ומרגשת 🙂

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

%d bloggers like this: