fbpx

Share This Post

Blog

כשמעיזים חלומות מתגשמים

בגיל 35 עמדתי בפני צומת דרכים מקצועי : האם להמשיך ולהיות מורה במערכת החינוך עם הנוחיות המתלווה לתפקיד או לקפוץ למים העמוקים ולצאת לשוק הפרטי ולהתמודד על תפקידים בתחום משאבי אנוש ושיווק עליהם חלמתי.
כדי להתמודד עם הקונפליקט יצאתי לקורס בו עברתי תהליך של העצמה, שינויים ובחירה.
פגשתי בקונפליקטים של אחרים ונחשפתי לאפשרויות הטמונות בשינוי המצב הקיים, בלהעז, לרדת מהיציע אל המגרש ולהגשים את עצמך גם אם כרוכים בכך סיכונים וקשיים. כי מי שלא מעז לא מצליח.
בנקודת זמן הזו צמחה בי התובנה שזה הזמן לפרוש כנפיים ולנסות לשנות. הרמתי את השפורפרת ובידים וקול רועד בקשתי ממנהלת ביה”ס דאז לצאת לחופשה ללא תשלום. כשסיימתי את השיחה לא האמנתי שכעת באפשרותי לפתוח דלת חדשה לחלום הקריירה.
ואכן לא יאומן כי יסופר – חודש וחצי מזמן השיחה התחלתי לעבוד במטה חברת מזון בינלאומית יוניליוור. התפקיד היה מאתגר ודרכו התנסיתי במגוון תחומים כולל רווחה וזכויות עובדים, ארגון אירועים, הכנת מצגות הנהלה ועוד.
במהלך עבודתי בחברת בינלאומית שהייתה שונה בתכלית השוני ממשרד החינוך נחשפתי לעולם העסקי, נתקלתי בדילמות משפטיות ובלקיחת סיכונים עסקיים הקיימים בשוק תחרותי. לאחר שנה החלטתי ללמוד תואר שני במנהל עסקים בדומה לחברי לעבודה שרובם היו מנהלי שיווק ומותג.
הצוהר שנפתח בפניי עם לימודי התואר השני היה מרהיב ומטלטל, לא פשוט ללמוד כלכלה וחשבונאות עם חבר’ה בני 27 שהמשיכו מסלול ישיר מהתואר הראשון ומאידך כשאדם ממוקד מטרה, הסביבה פחות רלבנטית והלימודים במרכז.
האם הפסקתי בנקודה זו ? ודאי שלא, השינויים שהחלו רק גירו את סקרנותי להתקדם לשלב הבא.
התחלתי בתפקיד רכזת משאבי אנוש ותוך שנה וחצי התקדמתי לתפקיד מנהלת קשרי לקוחות ויחסי ציבור. הסקרנות והרצון ללמוד ולהתפתח כל הזמן, ללכת עם הקדמה והטכנולוגיה ואהבת הכתיבה ועריכת התוכן, תיעוד וצילום הובילו אותי ללמוד ולהתמחות בפייסבוק, ניהול אתרים, אינסטגרם, ואהבתי הוותיקה יחסי ציבור. כיום אני נהנית מכל רגע של עשייה והגשמה עצמית.
מה למדתי מכל השינוים שהתחוללו בחיי – שאם רוצים אין זו אגדה, צריך לחלום כדי להגשים מהווים ומשאלות. השינויים וההתפתחות ממלאים אותנו בעניין, אנרגיות, חושפים אותנו למידע ולאינטראקציות עם אנשים ואנו מגלים את עצמנו מחדש.
אז מהם החלומות העסקיים שתרצו להגשים ?

גל זילברמן ניסים – דיגיטל ויחסי ציבור  

גל זילברמן ניסים, בת 45, נשואה ואם לשלושה מתבגרים : 21, 18, 13. בעלת תואר שני במנהל עסקים התמחות בשיווק . מתמחה ביחסי ציבור ודיגיטל לעסקים קטנים ועמותות
האני מאמין שלי – הגשמה עצמית תורמת לאושר אישי ומשפחתי, חשוב להגשים חלומות מקצועיים ולהציב מטרות שנותנות לנו משמעות וחיוניות. האושר שלנו מתחיל בתוכנו ומקרין על סביבתנו

Share This Post

4 Comments

 1. גל היקרה,תודה על השיתוף בסיפור שלך. הוא בהחלט מעורר השראה ונותן לי כח להמשיך
  להיות ממוקדת מטרה.
  אני עוברת תהליך די דומה, והכתבה
  נותנת לי המון כח להמשיך.
  תודה!

  Reply
 2. שירלי יקרה, התרגשתי לקרוא את תגובתך החמה. המטרה בכתיבה הייתה מעבר לשיתוף לעורר השראה ומוטיבציה בכל מי שנמצא בצומת החלטות כמו שאני הייתי. היכולת שלך להיות ממוקדת מטרה זו כבר 90 אחוז מהדרך והשאר זה תכנון נכון, כלים רלבנטים והופ – לדרך… בהצלחה !!

  Reply
 3. גל זילברמן המדהימה ! סיפור מעורר השראה לכל הנשים באשר הן שתמיד אפשר לשנות ולהתקדם קדימה עם החלומות שלנו

  Reply
  • תודה רונה יקרה על המילים החמות, רגשת אותי. אכן תמיד אפשר לשנות והשמיים הם הגבול לאפשרויות הרבות. שתהיה שנה מעולה 🙂

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

%d bloggers like this: