fbpx

Share This Post

Wellness

עשרה הרגלים פשוטים ובריאים לאנשים שעובדים מהבית

 

בעוד עבודה מהבית נראית כעבודת החלומות, אם לו”ז גמיש ואפשרות ללכת לים או לקחת יום חופש מתי שרק רוצים. עבודה מהבית היא בעצם מלחמה עצמית יומיומית עמוסה בפיתויים, לחזור למיטה, ללכת לים, לאכול במסעדות…. לכן אם אתם כמוני עובדים מבית קפה לבית קפה ולעבודה, או אם סתם בא לכם להיות אנשים יותר בריאים ומאושרים הנה כמה הרגלים פשוטים שישדרגו את איכות החיים שלכם ויתנו משמעות ליום שלכם…

  1. לקום מוקדם כאילו אתם הולכים לעבודה- בין אם אתם עובדים מהבית או שיש לכם עבודה במשרד, הכלל הראשון לאורח חיים בריא הוא השכמה מוקדמת. שאתם קמים מוקדם היום שלכם הרבה יותר חיוני, אתם מספיקים יותר ותתפלאו גם – אתם אינכם מסתובבים עם תחושה של עייפות מתמדת ולהפך! אז איך עושים את זה? פשוט מאוד- השכמה זה עניין של הרגל שאפשר לרכוש בזמן קצר.
  2. פעילות גופנית קלילה על הבוקר- ספורט על הבוקרת מתיחות או יוגה. אחת היתרונות בלקום מוקדם זה שזה נותן לכם זמן נוסף בחיים זמן שאפשר לנצל לבריאות הנפשית והגופנית שלנו. קחו לכם עשר דקות כל בוקר לעשות משהו גופני, אפילו מתיחות או סשן יוגה קצר של 15 דקות. גם אם אתם עייפים תראו איך הגוף שלכם מתמלא אנרגיות מחודשות לאחר סשן של ברכות השמש.
  3. לפתוח חלונות – פעולה קטנה ובריאה שלעיתים אנחנו שוכחים לעשות. לאוורר את הבית מהלילה, מהשינה ולהכניס לבית אוויר.
  4. ארוחת בוקר בבית- אחרי שבמשך שבועות הייתי עוברת בין בתי קפה הבנתי שאחת הדרכים גם לחסוך בקלוריות וגם בכסף היא להכין את ארוחת הבוקר בבית ואת הקפה לעשות בחוץ. תהפכו את ארוחת הבוקר למשהו כייף ומפנק, תלמדו להכין דברים חדשים ותשקיעו בעצמם כפי שהייתם משקיעים במישהו אהוב.
  5. סדר בסביבת העבודה שלך, כל בוקר- אחד הדברים שמשפיעים על הנאה ממקום העבודה היא הנראות שלנו, אז גם אם אתם עובדים מדירה של חדר וחצי שנבנתה בשנות ה-20 ולא במגדלי עזריאלי אתם עדיין יכולים לייצר סביבת עבודה אסתטית ונעימה שתעשה לכם חשק לעבוד
  6. חופש מוגדר וחד משמעי- אחת העצות הכי טובות שאני יכולה לתת “לעובדי בתי הקפה” למניהם היא זה להגדיר את הסופ”ש כחופש מוחלט, ברגע שיהיה לכם סדר לשבוע אתם גם תהנו יותר מהחופש מהסופ”ש וגם תהיו יותר אפקטיביים במהלך השבוע
  7. בוקר כיף-  תל אביב מלאה בפיתויים, במיוחד שאין לך בוס על הראש להגיד מתי מותר ומתי אסור. אז במקום להתמודד עם הדיסוננס הזה כל יום מחדש, פשוט תקציבו לעצמכם בוקר אחד בשבוע שבו אתם לוקחים “חצי יום חופש”, ים, שופינג או כל פינוק אחר.
  8. להתלבש כאילו אתם הולכים לעבודה- אל תעבדו עם פיג’מה, הרבה יותר קל להיכנס איתה שוב למיטה, ובאופן פסיכולוגי היא משרה על הגוף שלנו אווירה של נמנום ועייפות. בעוד לבישת בגדים יפים גורמת לנו להרגיש טוב עם עצמנו ונותנת לנו חשק לצאת החוצה ולהשוויץ.
  9. מים תמיד בהישג יד- אם אתם עובדים מהבית תמיד תדאגו לבקבוק מים גדול על השולחן שלכם.  
  10. ויטמין די- אל תקברו בבית. תעשו סיבוב בחוץ לפחות פעם ביום, לקנות מיץ, ללכת על הטיילת, לנשום אוויר, תלכו ברגל שימו מוסיקה, אל תמהרו.

Share This Post

I am Or Tuvia, Founder and CEO of “Wishe” (former ypis), a social media platform that creates a connection between professional women all around the world and allows them to , create and promote their brand and connect with women all around the world, within the mission to help them make their passion to become a profitable business. I am a young woman working on my Master’s of Science in Marketing. After my two years with the IDF, I began to travel the world while also working remotely in the marketing field. I have many interests including fashion, wellness and the arts but couldn’t focus on one. Always being an ambitious person looking for direction, it was at this point of my life that I found my passion in life. That is the passion to write. However, I found myself lacking the platform to share my knowledge and experiences. My travels allowed me to meet like-minded women that also shared these same concerns. Now, while working on my Masters it came to me that I would like to create such a platform where women can not only share their passions with one another but also a platform that promotes them. My travels and experience have allowed me to build great communication skills with people of all walks of life. Furthermore, through my past experience, I have expertise in Marketing, Adwords, WordPress, as well as Brand Building. All of these attributes which I plan to share with professional women and to help further their endeavors.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

%d bloggers like this: