Share This Post

Blog

התחלה חדשה

שלום לכולן, שמי דנית וזהו פוסט היכרות ראשון שלי אתכן ובכללי פוסט ראשון שאני רושמת בצורה EVER!

אז לפני שאשפוך את כל מה שיש לי בראש וממהר לצאת לעולם, אני אתחיל ואספר על עצמי:

דנית פייר-קליש, בת 30, נשואה, מת”א רבתי.

אני עובדת כמנהלת מוצר בחברת סייבר בשם INTSIGHTS, יושבים בהרצליה פיתוח.

יש לי קטנוע VS125, שאיתו אני מתניידת לכל מקום ובכל זמן אפשרי. אני יודעת שזה מסוכן, אבל י זה פשוט הפך את חיי ב180 מעלות ופינה לי כל כך הרבה זמן בחיים, זמן שהתבזבז לו בנסיעות ברכב והרבה כאבי ראש.

בזמני החופשי, אני חלק מצוות מאמנים בקבוצת ריצה בשם “אדידס ראנרס” כמו בשם הלועזי “Adids runners TLV”. מתאמנת בחדרי כושר נורדאו ופאר בעיר ומשתדלת לשמור על אורח חיים בריא, שכולל גם מתוקים, אבל במידה כי אי אפשר בלי.

אוהבת חיות, יש לנו חתול בניין שאנחנו מארחים מדי פעם בדירה, העונה לשם “בוריס”. אנחנו נותנים לו אוכל ומקום חם לשהות בו לפעמים, הוא יותר כלב מאשר חתול, אבל אפרט עליו בהמשך.

אז אחרי ההצגה המהירה ומביכה, בואו נתחיל בדבר האמיתי, למה אני כותבת ואפילו יותר חשוב, על מה אני הולכת לכתוב.

אז ככה, למה החלטתי לכתוב? אני כבר הרבה זמן שוקלת אם זה הכי נכון לכתוב לעולם או להשאיר את זה לעצמי. היום, רוב הרשתות החברתיות הן די מזויפות, אנחנו משתפים את הרגעים השמחים, חגיגות של אירועים, יציאות עם חברים, ארוחה טובה, אבל שום דבר שמועלה לא מדבר על הקושי היומי, על זה שלא בא לך לעבוד, לצאת, להגיע לעוד ארוחה משפחתית וסתם בא לך לשכב על הספה ולראות סדרה טובה.

תמיד זה חייב להיות מלווה בסטטוסים מגניבים עם מלא אימוגים מחייכים או תמונות עם 30459 פילטרים ואייקונים של מסיבה. ואז נחשפתי לאתר myypis והחלטתי שזו הזדמנות, אפשר לרשום הכל, לשתף כל מה שעולה בראש מבלי החשש לקבל ביקורת ואם כן, אז אשמח, כי זה באמת יהיה על דברים שאני חווה ללא פילטרים, ללא מחסומים, זו אני מול עצמי. בנוסף, חבל שהעולם יפספס תוכן רווי מידע ששוטף את מוחי 🙂

 

אז על מה אני הולכת לכתוב? אמממ..אני חושבת שאתחיל עם הדברים המוכרים והנוחים לי, נושאים שקל לי להתפרץ על הנייר/DOC, אז אתחיל עם ריצה ואני מקווה שאצליח להגיע לכל מיני נקודות שיגרמו לכן להרגיש הזדהות, כי מי מבינינו לא חוותה ריצה מהגיהנום? ריצה בגשם, ריצה אחרי ארוחת שישי? אני חושבת שחלק מכן מהנהנות ברגע זה ממש.

אז אתחיל,

אני רצה כבר קרוב ל4 שנים, התחלתי לרוץ אחרי שנים של פעילות מאוד אינטנסיבית אחרת לגמרי, בשם קרוספיט. מי שלא מכירה, מדובר באימונים ברמת עצימות מאוד גבוהה, שמסתמכים לא רק על משקל גוף ועושים מלא סקווטים. מעולם לא “עפתי” על ריצה, תמיד זה היה מבחן בר-אור בתיכון שהיה חייב לעשות כי זה חלק מהבגרות, תמיד היה נראה לי משעמם מאוד, איפה הכדור? איפה האויב שצריך לנצח?

במהלך האימונים, עברתי תאונה קלה עם הקטנוע, דבר שגרם להפסקה מיידית של כל תזוזה אפשרית לתקופה של 3 חודשים ומעבר לפיזיותרפיה עבור קרסול שהתעקם ועור שנכווה בצורה לא עדינה

חלק מהתרגילים של הפיזיותרפיה, כללו בשלב מסוים הליכה מהירה ומלא תרגילים של שיווי משקל – לחזק את הקרסול לפי דבריו של הפזיותרפיסט. לא הספקתי רק ללכת, הייתי חייבת מעבר. פסיכולוגית הרגשתי שאני משמינה ( למרות שדווקא ירדתי במשקל, כנראה זו מסת שריר, אבל לא לתפוס אותי במילה) , הרגשתי נפוחה, שאני חייבת קצת להזיז את עצמי. לא יכולתי לחזור לקרוספיט באותה תקופה, זה טו-מאץ אינטנסיבי, הייתי צריכה משהו לייט.

לאחר בירורים, מצאתי את קבוצת הריצה של ענת הראל, זו מהטלוויזיה או מהקורנפלקס, תלוי איך מסתכלים על זה. הגעתי לאימון ראשון, איזה כיף, זה לייט אולי בהתחלה, אבל אח”כ היא גורמת לך להזיע כמו באימון הראשון שלך בחיים!  יש אימוני כוח, יש גם ריצה קלה, כל אחת בהתאם לקצב שלה, אין לחץ, אין תחרות, זה הרשה לי להתמיד. האימונים החלו להיות יותר מורכבים, זה כבר לא 500 מטר ריצה קלה, זה כבר סבבים והופה, אחרי שבועיים, אני כבר רצה 2 ק”מ, ואז עוד ק”מ.. בתום חודש, אני כבר על 5 ק”מ.. ברצף.. רצה, לא הולכת.

הריצה עם קבוצה, גרמה לי להבין שריצה זה לא משעמם, אפשר להכיר אנשים חדשים, אפשר לדבר תוך כדי אם רצים בקצב נוח, אפשר להנות מזה, אם משחררים ונותנים לזה לסחוף אותך.

ועם זה אני אסיים להפעם, מספיק חפירת היכרות לסשן אחד.

בטור הבא, אני אתחיל לפרט קצת על אימונים, על המירוץ לילה הראשון שלי שבו עשיתי 10 ק”מ ראשונים בחיי.

לא רוצה לשבור את המתח, אבל צלחתי עוד הרבה ק”מ בהמשך..

כל זה ועוד בפעם הבאה.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>