fbpx

Share This Post

Wellness

למה כל כך קשה לנו לחזור להתאמן אחרי חופשה? וגם כמה טיפים להתמודד עם זה

כבר שלושה ימים מאז שחזרתי מהחופשה שלי ופעם אחת לא ביקרתי בחדר כושר, אני שעושה שישה אימונים בשבוע לא הזזתי שריר כבר חודש ימים והתירוץ של החופשה כבר לא כלכך תופס. הגוף שלי מרגיש כמו צימוק מיובש ואני מתחילה לתהות אפ אני או המזוודה נסעו בבטן המטוס במשך 12 שעות.

תוסיפו על זה את השעות ההזויות  ואת רגשי האשמה שאני נחה על זרי הדפנה ואוכלת בלי לדפוק חשבון כי עדיין לא הספקתי לעשות קניות נורמליות לבית. מכירים את ההרגשה?

אתם חוזרים מחופשה קצרה או ארוכה ככל שתהיה ומבטיחים לעצמכם שזהו! אתם חוזרים לשגרת האימון שלכם בשניה שנוחתים (אחרי שהבטחתם לעצמכם שגם בחופשה תתאמנו ואפילו סחבתם את בגדי הספורט שלכם לקצה השני של הגלובוס) אבל איכשהו מוציאים את עצמכם לא חוזרים?

אז אם אתן בנות מאותו זן נכחד שהולך לחדר כושר של המלון ואו מצליח לחזור לשגרה בשניה שבא הוא נוחת ז אני מסירה בפניכם את הכובע, מוזמנות לדלג לפוסט הבא. אבל אם אתן קצת פחות מושלמות, כמוני למשל, הנה כמה טיפים שעוזרים לי להתמודד עם הבעיה.

אחת הבעיות העיקריות בלחזור להתאמן אחרי תקופה היא הפחד שלא נצליח לחזור לרמת הקושי שהיינו רגילות אליה לפני שטסנו והפחד הזה משתק אותנו וגורם לנו לא לעשות שום דבר (תגובה טבעית בסך הכל) אבל אל דאגה הפתרון הוא פשוט!

אל תצפו לחזור ביום אחד לרמת האימונים הזאת אלא להיפך! תתחילו מאפס! כן קראתן נכון. תחזרו איך הייתם לא לפני שאסתם והייתי מתאמנות כמו ענת הראל בתקופת שיא אלא תחזרו בתקופה מה גיחתם לראשונה את החדר כושר והייתי מתעלפות אחרי שני סקווטים וקפיצה, לא מצליחות להיזכר? מצב כן טוב אבל עדיין זה קריטי שתתחילו מאימון כייף וקליל.

אז מזה אימון כייף? מה הדבר שנשמע לכן הכי כייף (לא אני לא מתכוונת על רביצה ממושכת מול סדרות משנות התשעים) אלא על דבר שדורש קצת תזוזה של הגוף. למה זה חשוב? הגוף נמצא אחרי שכמו האייפון שלכן שהה במשך הרבה שעות במצב טיסה (וזלילה) וכמובן יש את החילופי שעות. בקיצור במילים פשוטות לא בא לנו כל כך להתאמן. אז בואו לא נקרא לזה כךתבחרו בפעילות ספורטיבית שתשלב פן של הנאה.

אז אני בחרתי בהליכה לאורך החוף ואפילו הבטחתי לעצמי פרס בסוףרביצה ממושכת מול השמש המלטפת של פלורידה בינואר. כבר נשמע יותר מפתה לא?

תאמינו לי שאחרי שלושה ימים בבית גם לזה היה לי קשה להגיע ושלא לדבר על זה שתמיד היה את תירוץ העבודה שצריך להשלים. אז אל תהיו קשות עם עצמכן, וגם אם לא הכי מתחשק לצאת מהמיטה תמצאו את הדרך הכי פחות מעייפות לעשות את זה לפחות בכמה ימים הראשונים. ויש לי חדשות בשבילכן, גם אם תתחילו מהכי למטה שיש הפעם לא ייקח לכן חודש ימים לחזור למיטבכן אלא שבוע (זיכרון שריר למקרה שתהיתן).

עצה נוספת שהייתי רוצה להתמקד בה היא ״מטרה״. לי הרבה פעמים קשה מאוד לרוץ הלוך חזור ככה סתם שיש לי כל כך הרבה דברים על הראש, במיוחד אחרי תקופה שלא רצתי. אז מה אני עושה? שמה מטרה בסוף הריצה, איזשהי מקום שאני צריכה להגיע אליו (לקנות מצרכים לבית לדוגמא) ורצה עד לשם. יתרונות: חיסכון בזמן (איחוד של שתי משימות יחד) וחיסכון בכסף על המונית.

אז בנות, תסלחו לי כי אני הלכתי לאיזו ריצה קלילה עם מטרה 😉

מקווה שתשמשו בטיפים האלו בתבונה ותקומו כבר מהספה יפדלאות

אגב בתמונה: אניקוטפתאתהפרסשליאחרישהלכתיחמישהקילומטר

Share This Post

I am Or Tuvia, Founder and CEO of “Wishe” (former ypis), a social media platform that creates a connection between professional women all around the world and allows them to , create and promote their brand and connect with women all around the world, within the mission to help them make their passion to become a profitable business. I am a young woman working on my Master’s of Science in Marketing. After my two years with the IDF, I began to travel the world while also working remotely in the marketing field. I have many interests including fashion, wellness and the arts but couldn’t focus on one. Always being an ambitious person looking for direction, it was at this point of my life that I found my passion in life. That is the passion to write. However, I found myself lacking the platform to share my knowledge and experiences. My travels allowed me to meet like-minded women that also shared these same concerns. Now, while working on my Masters it came to me that I would like to create such a platform where women can not only share their passions with one another but also a platform that promotes them. My travels and experience have allowed me to build great communication skills with people of all walks of life. Furthermore, through my past experience, I have expertise in Marketing, Adwords, WordPress, as well as Brand Building. All of these attributes which I plan to share with professional women and to help further their endeavors.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

%d bloggers like this: