fbpx

Share This Post

Business

נמאס לכן לעבוד מ-8 עד 5?!

 

הרבה פעמים אני שומעת מנשים על ״יש לי סטרט-אפ״ או- “כשיהיה לי זמן אני אעשה משהו משל עצמי”, אבל בסופו של דבר רובינו מעבירים חיים שלמים בדחייה של הרגע הזה שנצא לעצמאות .

אז  לכבוד יום העצמאות החלטתי להכין בשבילך את המדריך לעצמאות עסקית, איך את מוצאת את מה שאת הכי רוצה לעשות והופכת אותו לעסק מוחשי.

אז אני מניחה שרובכן שמעתן את המונח “הארה”, מה זאת אותה הארה שכולם מדברים עליה, מחכים שתגיע, מחכים שיום אחד נקום בבוקר ונדע בדיוק מה אנחנו רוצות לעשות ומה יהפוך אותנו למאושרות וחושבים שברגע שהיא תגיע היא פשוט תצמיח לנו עץ של כסף. אבל יש לי חדשות בשבילכן הארה זה לא סנטה קלאוס היא לא מופיעה בן לילה מno where אלא מהרבה עבודה קשה, בעיקר עם עצמך. החדשות הטובות- בניגוד לסנטה קלאוס, הארה היא לא רק מיתוס.

 

אז מאיפה מתחילים?

 

  1. Raw material-

אז לפני שאנחנו מחליטים מה אנחנו רוצים לעשות הצעד הראשון הוא להכיר את עצמנו, להבין מה מניע אותנו ובמה אנחנו הכי טובים-זה היתרון התחרותי שלנו.

בשביל זה צריך לנבור בעצמך, להיות מודעת לחולשות, לחוזקות, לתשוקות הפנימיות, לעולם הערכים שלנו ולהפוך אותם למסמך כתוב. ולא אני לא מדברת על לנבור בעבר שלך אנחנו לא בטיפול פסיכולוגי, אני מדברת על ההווה, לחקור את עצמך, לשאול שאלות קשות, למלא שאלוני אישיות באינטרנט, לשאול חברים ומשפחה. זה אולי נשמע מעייף בהתחלה אבל ככל שתגלו יותר דברים חדשים על עצמכן תופתעו לגלות מה גודל הפוטנציאל שלכן.

 

2. לדעת לחלום

 

לא לחלום על זכייה בלוטו או לילה עם בראד פיט או אנג’לינה ג’ולי. לחלום על הדבר שלאור הנתונים שלך יהיה לך את הפוטנציאל לעשות. אם לצורך העניין אחת האהבות הגדולות שלך זה כושר ובריאות, אז איך בעולם מושלם ללא משכנתא, שכר דירה או ילדים היית עוסקת בזה.

 

3. איך את עושה את הדבר הזה אחרת?

 

כל אחד הוא ייחודי וכמו שאין טביעת אצבע זהה אין גם שני אנשים שיעשו בדיוק את אותה עבודה או תחביב. לכן חישבי טוב איך את משתמשת ביתרונות שלך והכשרונות שלך להביא את הדבר שקיים במיליון גרסאות בזווית קצת אחרת. הרבה מההמצאות הכי גדולות, ווטסאפ למשל, לא היו חדשנות מהייסוד אלא גרסה יותר מדויקת למה שכבר קיים- ווטסאפ הוסיפו את האפשרות ליצור קבוצות.

 

4. תחשבי האם זה בהתאם לערכי היסוד שלך

אי אפשר להאמין במשהו וללכת איתו עד הסוף אם הוא בניגוד לערכי היסוד שלנו ו/או אם הוא לא בוער בעצמותינו. אם את רוצה למצוא תחביב חדש או נישה נוספת דלגי על הסעיף הזה ותמשיכי ישר לסעיף הבא. אבל אם את מחפשת לעשות שינוי ייסודי בחייך, את צריכה לחשוב אם זה משהו שאת מוכנה ללכת אתו עד הסוף. ואחד הדברים שמניעים אותנו זה ערכים וזה הזמן לחזור לעבודת ה-raw material שלנו ולראות האם הדבר הזה מתאים לעולם הערכים שלנו.

 

5. “Don’t quit your daily job”

זהו מצאת את זה! את מרגישה את זה בעצמותייך! את הולכת להיות אדיסון או הבאה או לפחות סטיב ג’ובס. עצרי. שינוי לא קורה בן לילה וגם אם באמת עלית על הדבר הבא או לפחות על הדבר שיהפוך  אותך למאושרת, יש לך גם את כל הכישורים הדרושים ואת יודעת איך את הולכת לעשות את זה, זה עדיין לא קורה בן לילה, תתחילי היום לבנות את מה שעוד שנה או שנתיים יהפוך אותך למאושרת. כל מסע גדול מתחיל בצעד, ואני מוכנה להחזיק לך את היד בצעד הראשון.

 

ובנימה זו אני מזמינה אותך לקחת חלק ב-Wishe , רשת חברתית חדשה וחינמית שהקמתי בדיוק עבור נשים כמוך שרוצות לצאת לעצמאות עסקית או כלכלית ומחפשות מאיפה להתחיל או איך לקדם את המותג שלהן לאפיקים חדשים.

Wishe זו רשת חברתית שמשלבת בין תוכן איכותי לנשים בעסקים, בה כל אחת יכולה ליצור מותג, לקדם אותו ולהגיע איתו לחשיפה רחבה בארץ ובעולם

החלום שלי זה לעזור לך להפוך את החלום שלך, את התחביב הכי גדול שלך, לעסק רווחי

אז

stop wishing and start doing!

כתבה שלי מתוך גיליון יום העצמאות ה-70 של מדינות ישראל של מגזין קונפיטי, למגזין המלא לחצי:

Share This Post

I am Or Tuvia, Founder and CEO of “Wishe” (former ypis), a social media platform that creates a connection between professional women all around the world and allows them to , create and promote their brand and connect with women all around the world, within the mission to help them make their passion to become a profitable business. I am a young woman working on my Master’s of Science in Marketing. After my two years with the IDF, I began to travel the world while also working remotely in the marketing field. I have many interests including fashion, wellness and the arts but couldn’t focus on one. Always being an ambitious person looking for direction, it was at this point of my life that I found my passion in life. That is the passion to write. However, I found myself lacking the platform to share my knowledge and experiences. My travels allowed me to meet like-minded women that also shared these same concerns. Now, while working on my Masters it came to me that I would like to create such a platform where women can not only share their passions with one another but also a platform that promotes them. My travels and experience have allowed me to build great communication skills with people of all walks of life. Furthermore, through my past experience, I have expertise in Marketing, Adwords, WordPress, as well as Brand Building. All of these attributes which I plan to share with professional women and to help further their endeavors.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

%d bloggers like this: